Czy można wynająć jeden pokój w mieszkaniu zakupionym w programie Bezpieczny Kredyt 2%?

Wynajęcie nieruchomości lub jej części w okresie dopłat skutkuje utratą prawa do otrzymywania dalszych dopłat.

 

Wyjątek stanowi sytuacja, w której kredytobiorca przeprowadza się do osoby, z którą zawarł związek małżeński już po zaciągnięciu kredytu w programie, a ta osoba posiadała nieruchomość nabytą przed ślubem – wtedy można wynająć nieruchomość finansowaną programem BK2.

Podstawa prawna:

Art. 9b ust. 12 pkt 3 Ustawy o rodzinnym kredycie mieszkaniowym i bezpiecznym kredycie 2%

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments

Inne pytania?