Czy posiadanie nieruchomości za granicą wyklucza z programu Bezpieczny Kredyt 2%?


Nie, ustawa wyklucza skorzystanie z programu jedynie w przypadku posiadania lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Można posiadać dowolna liczbę nieruchomości poza granicami Polski i skorzystać z programu.


Podstawa prawna:

Art. 2 pkt 3 i pkt 8 Ustawy o rodzinnym kredycie mieszkaniowym i bezpiecznym kredycie 2%

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 Komentarze
najnowsze
najstarsze najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz Marciniak
Admin
Mateusz Marciniak
10 miesięcy temu

Zaktualizowałem wpis.

Michal
Michal
10 miesięcy temu

Nie jasna odpowiedz. Brak wlasnosci wliczajac nieruchomosc za granica, czy brak wlasnosci w Polsce?

Inne pytania?